Kulturskolens lærere

    Tips en venn

    Del artikkelen

    Kulturskolens lærere har høgskoleutdanning innen sitt fagområde, og er alle sammen godt kvalifiserte. De legger tilrette for at alle kulturskolens elever skal få kreative utfordringer, kunnskap og ferdigheter innenfor sine egne muligheter og ønsker;  på sitt fagområde og generelt innen de kulturelle fagene.

    TEATER:
    - Joakim Fink Graasvold
     - Cecilie Fretheim 

    KUNSTFAG:
    - Margrethe Loe Elde
    - Ingegjerd Mandt

    MUSIKK:
    Piano:

    - Runi Wold Kristiansen
    - Signe Lise Holm
    - Morgan Wadenhof
    - Pavel Smid 
    - JeeYoung Park
    - Helge Wahl Flatland

    Gitar:
    - Anders Nilsson
    - Jan Frode Stevy
    - Geir Grønnestad

    Fiolin:
    - Renata Dulinska-Krol

    Cello:
    Anna Helgadottir

    Hardingfele:
    - Erling Halling

    Kirkeorgel: 
    - Matthias Anger
    - Martine Bæver Larsen
    - Kristin Flatland Solbu

    Kveding/musikkleik/babysang:
    - Veslemøy Fjerdingstad 

    Musikkterapi/elever med spesielle behov:
    - Sarita Wallumrød
    - Elise Landsverk Holtan (skoleåret 2017/18) 

    Band:
    - Andreas Dreier (bass)
    Helge Wahl Flatland (piano)

    Sang:
    - Gro Elisabeth Bjørnnes

    Tverrfløyte:
    - Anna Fortis 

    Klarinett:
    - Gro Mesna Andersen
    - Ulf Kittelsen

    Saksofon:
    Barbara Bobola 
    - Irene Bjørnnes

    Kornett/trompet:
    - Turid Werge-Olsen

    Waldhorn:
    - Eva Rupali Graven

    Trombone:
    - Elin Bjørnnes

    Baryton/tuba:
    - Bjørn Bogetvedt (permisjon skoleåret 2017/2018)
    - Astri Karoline Ellann - Flesberg + vikar Kongsberg skoleåret 2017/2018

    Slagverk:
    - Geir Ormøy
    - Fredrik Tyrberg (klassisk slagverk)

    DANS:

    Folkedans:
    Carin Funseth
    Sigbjørn Rua

    Dirigenter:
    - Renata Dulinska-Krol (strykergrupper)
    - Gro Elisabeth Bjørnnes (Kongsberg Pikekor)
    - Carin Funseth (Kongsberg Pikekor)
    - Elin Bjørnnes (Kongsgårdmoen Skolekorps) permisjon skoleåret 17/18
    - Sarah Wennersberg (Kongsgårdmoen Skolekorps)
    - Eva Rupali Graven  (Kongsgårdmoen Skolekorps) 
    - Eldrid Ninive Andersen (Kongsberg Guttemusikkorps)
    - Gro Mesna Andersen (Kongsberg Guttemusikkorps)
    - Bence Fazekas (Flesberg Skolekorps)
    - Astri Karoline Ellann (Flesberg Skolekorps)